17. numer MiniLO&Aniela już dostępny!

MiniLO 117Drodzy Czytelnicy,
tematem wiodącym 17. numeru kwartalnika edukacji ekologicznej„MiniLO&Aniela”jest odzysk i recykling odzieży. Warto wiedzieć, że właściwe postępowanie ze starymi ubraniami to tylko wierzchołek środowiskowej „piramidy” problemów związanych z odzieżą. Spójrzmy chociażby na produkcję bawełny, podczas której dochodzi do degradacji gruntów i emisji do środowiska niebezpiecznych substancji – środków ochrony roślin czy preparatów owadobójczych (jak oznaczone są opakowania środków niebezpiecznych, prezentujemy na stronie 47). Dlatego też, w czasach kiedy ceny ubrań są coraz niższe, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia, warto pamiętać o ekologicznych aspektach związanych z naszą odzieżą.
Ponadto w numerze nie zabrakło naszych stałych pozycji – kolorowanki, krzyżówki, origami, artykułów z cykli: mali domownicy, historia jednego surowca, scenariusza zajęć czy opisu ciekawego miejsca na zorganizowanie zielonej szkoły – to wszystko znajdziecie na kolejnych stronach „MiniLO&Aniela”.
Zapraszamy również do lektury pozostałych tekstów przygotowanych do bieżącego numeru: instruktażu, jak wykonać upcyklingową opaskę z butelki PET, relacji z ekologicznych działań podejmowanych w Zespole Szkół w Malawie, opisu nowatorskiej idei Repair Café Piła czy wywiadu z czynnym kominiarzem i wiceprezesem Krajowej Izby Kominiarzy Mirosławem Antosem.pke-ekocykl

Życzymy udanej lektury.

PS. Pamiętajcie – recykling i odzysk nie mogą wyjść z mody 🙂

Kliknij i sprawdź, gdzie możesz kupić nowy numer.